• Gimnastica
  • Atletism
  • Box

Sărituri în apă: Patru medalii de aur la Sibiu!

Peste 40 de sportivi din 7 cluburi au participat la Cupa României la Sărituri în apă, competiţie desfăşurată la Sibiu. Bacăul, a fost reprezentat cu cinste de sportivele antrenate de Mihaela Neagu, Clara Gherase şi Anişoara Şufariu care au demonstrat încă o dată valoarea secţiei de Sărituri în Apă a clubului Sport Club Municipal Bacău. Astfel, la Juniori C, Iasmina Ciuciudău antrenată de Mihaela Neagu a cucerit o medalie de aur la 1m, iar la 3 m şi la Platformă a luat argintul. Eduard Dima antrenat de Mihaela Neagu, a concurat la Juniori C, cucerind aurul la 1m, 3m şi Platformă. Iacob Georgiana a evoluat bine, s-a clasat pe locul IX la Juniori D.  Theodora Mătăsaru pregătită de Clara Gherase a punctat cu o clasare pe locul V la Juniori D, iar sportiva antrenată de Anişoara Şufariu – Larisa Bărbuţă, a punctat şi ea pentru SCM urcând in clasamentul Juniorilor D, pe locul IV.