• Lupte greco-romane
  • Istoric club
  • Atletism

Kick Boxing: Paşi mari spre Campionatul Mondial

36 de cluburi au înscris în luptă peste 300 de sportivi la Campionatul Naţional K1 şi Cupa României. Gruparea de Kick Box antrenată de Gabriel Muntenaşu s-a impus în ringul competiţiei derulate în 23 martie. La proba de Tatami, George Lazăr a cucerit aurul la categoria 94 kg – Seniori. Cosmin Bucevschi a luat argintul, iar Radu Bobârnac şi Grădinaru au urcat pe cea de-a treia treaptă a podiumului la 47, respectiv 69 kg.

La proba de ring pe reguli de K1, Cezar Buzdugan şi Ştefănel Cuţcan s-au clasat pe locul doi (75 kg, 63 kg) la Seniori, în timp ce la Juniori Claudiu Stanciu a cucerit bronzul.  Campionatul  derulat în Bacău la finele săptămânii trecute este competiţie de calificare la Mondialele care se vor desfăşura în Ungaria.