• Homepage
  • Box
  • Istoric club
  • Gimnastica
  • Atletism
  • Lupte greco-romane

INOT. REZULTATE CUPA BACAULUI

Rezultatele sportivilor băcăuani la Cupa Bacăului la Înot ediția a X-a:

-200m open masculin: 2003-Toma Adam (Nautica) locul I și Cristian Verman (SCM Bacău) locul II; 2004-Denis Pădurariu (SCM Bacău) locul I; 2005-Ștefan Cozma (CSȘM Bacău) locul I și Robert Adam (CSȘM Bacău) locul II; 2007-Ștefan Roscovcshi (SCM Bacău) locul II și Radu Bobârnac (SCM Bacău) locul III; 2009-Robert Banu (CS Nautica) locul I.

-200m open feminin: 2002-Carina Păduraru (SCM Bacău) locul III; 2003-Ana Sicoe (SCM Bacău) locul I; 2005 Eliza Măriuț (CS Nautica) locul II; 2007- Andrada Degeratu (SCM Bacău) locul III.

-100m liber masculin:2006- Rareș Hriscu (LPS Bacău) locul I și Carol Cojocaru (CS Nautica) locul III.

-50 m liber masculin: 2007- Leonard Maftei (CS Nautica) locul II și Flavius Cojocaru (CS Nautica) locul III; 2008- Luca Artene (CS Nautica) locul II; 2009- Robert Borcea (CS Nautica) locul I și Robert Banu (CS Nautica) locul II; 2010-Alexandru Posa (CS Nautica) locul II; 2011- Mateo Falcă (CSȘM) locul I.

-50m liber feminin:2007- Petra Posa (CS Nautica) locul II și Ioana Cozma (CS Nautica) locul III; 2008- Ingrid Ștefură (CS Nautica) locul I; 2009- Cristina Calapod (CS Nautica) locul II și Melisa Brășnișteanu (CS Nautica) locul III; 2011- Sophia Falcă (CSȘM) locul II și Ioana Șerban (CS Nautica) locul III.

-100m bras open masculin:2004- Denis Pădurariu (SCM Bacău) locul I și Vlad Moraru (CS Nautica) locul III; 2005- Rober Adam (CSȘM) locul I și Ștefan Cozma (CSȘM) locul II; 2006- Carol Cojocaru (CS Nautica) locul II.

-100m bras feminin: 2003- Ana Sicoe (SCM Bacău) locul I; 2004- Maria Tică (CS Nautica) locul III; 2005- Eliza Măriuț (CS Nautica) locul III; 2006- Allegra Tudor (CS Nautica) locul II.

-50m bras masculin: 2006-Alexandru Grigoraș (CS Speed Moinești) locul I; 2007- Flavius Cojocaru (CS Nautica) locul I; 2008- Luca Artene (CS Nautica) locul III; 2009- Robert Borcea (CS Nautica) locul II.

-50m bras feminin: 2007- Petra Posa (CS Nautica) locul I și Denisa Maftei (CS Nautica) locul III; 2009- Melisa Brănișteanu (CS Nautica) locul I; 2011- Sophia Falcă (CSȘM) locul I.

-100m fluture masculin: 2004- Denis Pădurariu (SCM Bacău) locul I; 2005- Ștefan Cozma (CSȘM) locul I, Robert Adama (CSȘM) locul II și Iustin Mistireanu (CSȘM) locul III; 2006- Rareș Hriscu (LPS Bacău) locul I și Denis Baciu (LPS Bacău) locul III.

-100 m fluture feminin: 2003- Ana Sicoe (SCM Bacău) locul I; 2004- Maria Tică (CS Nautica) locul III; 2005- Eliza Măriuț (CS Nautica) locul II; 2006- Allegra Tudor (CS Nautica) locul I.

-200m mixt masculin: 2005- Ștefan Cozma (CSȘM) locul I și Robert Adam (CSȘM) locul II; 2003- Cristian Verman (SCM Bacău) locul I, Toma Adam (CS Nautica) locul II și Marian Sprianu (CS Nautica) locul III; 2004- Denis Pădurariu (SCM Bacău) locul I; 2006- Rareș Hriscu (LPS Bacău) locul II și Denis Baciu (LPS Bacău) locul III; 2009- Robert Borcea (CS Nautica) locul I; 2002- Alexandru Hriscu (CSȘM) locul I.

-200m mixt feminin: 2003- Ana Sicoe (SCM Bacău) locul I; 2005- Eliza Măriuț (CS Nautica) locul II; 2002- Ariana Dodiță (SCM Bacău) locul I și Corina Păduraru (SCM Bacău) locul III

-50 m fluture masculin: 2006- Rareș Hriscu (LPS Bacău) locul I și Carol Cojocaru (CS Nautica) locul II; 2007- Leonard Maftei (CS Nautica) locul II; 2008- Luca Artene (CS Nautica) locul I; 2009- Robert Borcea (CS Nautica) locul I; 2011- Mateo Falcă (CSȘM) locul I și Mihăiță Ticău (CSȘM) locul II.

-50 m fluture feminin: 2006- Allegra Toma (CS Nautica) locul II; 2007- Petra Posa (CS Nautica) locul II și Ioana Cozma (CS Nautica) locul III; 2008- Ingrid Ștefură (CS Nautica) locul I; 2009- Cristine Calapod (CS Nautica) locul II; 2011- Sophia Falcă (CSȘM) locul I; 2002- Ariana Dodiță (SCM Bacău) locul I.

-100m spate masculin: 2005- Ștefan Cozma (CSȘM) locul I, Dragoș Bălăiță (CSȘM) locul II și Robert Adam (CSȘM) locul III; 2003- Cristian Verman (SCM Bacău) locul I, Toma Adam (CS Nautica) locul II; 2004- Denis Pădurariu (SCM Bacău) locul I; 2006- Carol Cojocaru (CS Nautica) locul II și Rareș Hriscu (LPS Bacău) locul III.

-100m spate feminin: 2003- Ana Sicoe (SCM Bacău) locul II; 2004- Maria Tică (CS Nautica) locul III; 2005- Eliza Măriuț (CS Nautica) locul I; 2002- Ariana Dodiță (SCM Bacău) locul I.

-50m spate masculin: 2007- Flavius Cojocaru (CS Nautica) locul III; 2009- Robert Borcea (CS Nautica) locul I și Robert Banu (CS Nautica) locul II; 2010- Alexandru Posa (CS Nautica) locul I și Rareș Radu (CS Nautica) locul III; 2011- Mateo Falcă (CSȘM) locul III.

-50m spate feminin: 2007- Sara Brezan (CS Nautica) locul II și Petra Posa (CS Nautica) locul III; 2008- Ingrid Ștefură (CS Nautica) locul I; 2009- Cristine Calapod (CS Nautica) locul II și Melisa Brănișteanu (CS Nautica) locul III; 2011- Ioana Șerban (CS Nautica) locul II și Iustina Neniță (SCM Bacău) locul III.

-100m liber masculin: 2005- Ștefan Cozma (CSȘM) locul I, Robert Adam (CSȘM) locul II și Dragoș Bălăiță (CSȘM0 locul III; 2003- Cristian Verman (CSȘM) locul I; 2006- Cornel Cojocaru (CS Nautica) locul I, Cezar Ghindă (CS Nautica) locul II și Gabriel Bozonca (CS Nautica) locul III; 2007- Mihnea Deleu (CS Nautica) locul I,Leonard Maftei (CS Nautica) locul II și Flavius Cojocaru (CS Nautica) locul III; 2008- Luca Artene (CS Nautica) locul I.

-100m liber feminin: 2003- Ana Sicoe (SCM Bacău) locul I; 2006- Allegra Toma (CS Nautica) locul II; 2007- Petra Posa (CS Nautica) locul I, Caterina Cioineag (CS Nautica) locul II și Ioana Cozma (CS Nautica) locul III; 2008- Ingrid Ștefură (CS Nautica) locul I; 2002- Evra Ungureanu (SCM Bacău) locul III.INOT, CUPA BACAULUI