Gala top 10 sportivi ai SCM Bacau 2020!

TOP 10 SCM BACAU

 

Loc

Nume si prenume

Sectia

 Rezultate

Puncte

1.       

PALAPUIC SALY MARIAN

Box

Locul III (Bronz) Campionat European Juniori, Campion National la Juniori

38

 

GHELBER BIANCA

Atletism

Locul I Campionat Balcanic Seniori, Dubla Campioana Nationala Seniori, Vicecampioana Cupa Romaniei Seniori

50

2.       

HERMEZIU DANIEL

Box

Locul V Campionat European Tineret, Campion National la Finala CN Tineret

25

 

MACOVEI ALEXANDRU

Box

Locul V Campionat European Tineret, Campion National la Finala CN Tineret

25

3.       

MICU MIHAITA ANDREI

Atletism

Locul IV Campionat Balcanic Seniori, Campion National la Seniori, Campion National la Tineret, Locul I la Cupa Romaniei Seniori

25

 

RAZVAN MANOLACHE

Lupte Greco

Campion National U23 la 55kg, Locul III C.N Seniori, Vicecampion National la Juniori

25

4.       

CIOBANU ANDREI

Haltere

Campion National la Seniori si multiplu campion national la tineret si juniori

33

 

PARUBA ALISIA

Atletism

Locul IV Campionat Balcanic de Seniori, Locul V la Campionatul Balcanic de Juniori, Campioana Nationala la Cupa Romaniei de Seniori, Vicecampioana la Seniori CN, 2 medalii de bronz la CN Tineret, Campioana Nationala la Juniori, Campioana Nationala la Cupa Romaniei de Cadeti

30

5.       

BOBEI DRAGOS

Box

Locul V Campionat European Tineret

15

 

BEZMAN DANIEL

Lupte Greco

CN Locul I Jun / CN Locul III Sen / CN Locul III U23

23

6.       

VICOL DUMITRU

Box

Campion National la Seniori 75kg

15

 

TUDOR ERIC

Box

Campion National la Seniori 69kg

15

7.       

COJOC VASILE

Lupte Greco

Campion National U23 la 82kg, Locul III la C.N Seniori

20

 

DOSOFTEI  ALEXANDRU

Lupte Greco-Romane

Campion National la Seniori 72kg, si Locul I cu Echipa la Seniori

15

 

PAL ANA MARIA

Lupte Libere

Campioana Nationala la Seniori 55kg

15

8.       

BOTEZ IGOR

Lupte Greco

Campion National la Juniori, Campion National la Cadeti si locul I cu Echipa la C.N Juniori

13

 

ALEXANDRU SOLOMON

Lupte Greco

Vicecampion CN Seniori

12

9.       

PREDA VLADUT

Box

Vicecampion National Seniori, Campion National U22

22

 

MITITELU LUCIAN

Box

Campion National Tin

10

10.    

ALEXIA BLANARU

Gimnastica

Loc I sarituri

 

 

DIMA EDUARD

Sarituri in apa

Loc I Platforma