• Istoric club
  • Box
  • Lupte greco-romane
  • Homepage
  • Gimnastica
  • Atletism

TOP 10 SCM BACAU – 2016

Sport Club Municipal Bacau duce traditia mai deprate si ii  premiaza pe cei mai buni sportivi care au adus medalii in anul 2016.

Festivitatea de premiere se va desfasura la restaurantul “Eclipsa”, un loc deja devenit obisnuit pentru cel mai tittrat club bacauan.

Locul 1. Georgiana Anitei – atletism

(Locul 1 – CE junioare 2, Locul 3 – CM junioare 1, Locul 1 – Balcaniada junioare 2, 10 medalii la CN).

Locul 2. Irinel Botez- lupte greco-romane

(Locul 3 – Cupa Europei, Locul 1 – Campionatul Balcanic, Locul 1 – CN Seniori).

Locul 3. Alin Rontu si Mara Aiacoboae – sarituri in apa

(Locul 6 si Locul 9 –  CE Seniori)

Locul 4. Daniel Martin – inot

(13 medalii de aur la CN Seniori, Tineret si Juniori, 9 recorduri nationale, 7 medalii la Cupa Europei Centrale)

Locul 5. Sebastian Arbuz- box

(Locul 9  – CM Tineret, Locul 1 – CN Seniori, Locul 1 – CN Tineret)

Locul 6. Stefan Patrascu – box

(Locul 9 – CM Tineret, Locul 1 – CN tineret)

Locul 7. Andra Botez- atletism

(Locul 8 – CE Juniori, 3 medalii aur la CN juniori 2 si Tineret, Locul 3 – CN Tineret)

Locul 7. Alexandru Solomon – lupte greco-romane

(Locul 8 – CE Tineret, Locul 1 – Campionatul Balcanic cu echipa la Tineret, Locul 1 – CN Juniori)

Locul 7. Claudiu Pal – lupte greco-romane (Locul 9 – CE Tineret, Locul 1 – Campionatul Balcanic cu echipa la Tineret, Locul 1 – CN juniori)

Locul 8. Catalin Atanasoaei – atletism

(dublu campion balcanic, argint cu echipa la Balcaniada, Locul 1 – CN Seniori)

Locul 8. Bianca Perie Ghelber- atletism (Locul 1 – CN Seniori, Locul 4 – cu echipa la Cupa Europei)

Locul 9. Igor Botez – lupte greco-romane (Locul 1 – Campionatul Balcanic juniori 3, Locul 1 – Campionatul National)

Locul 9. Beatrice Ferent – lupte libere (Locul 1 – Campionatul Balcanic la junioare 3, Locul 1 – CN Seniori)

Locul 9. Mihai Cochior – atletism (Locurile 8 si 9 – CE juniori 3)

Locul 10. Alexandru Manole – tenis (participant CE)

Locul 10. Ruxandra Manole – sarituri in apa (6 medalii – CN junioare 2).